Squash

Men's Singles

Medals
First Round
No. Match Result
1 Cameron Stafford
Cayman Islands
3 W
32 Anthony Harkin
Jersey
0 L
2 Anthony Brindle
Gibraltar
3 W
31 James MacNaughton
Isle of Wight
0 L
3 Charlie Griggs
Jersey
3 W
30 Ian France
Falkland Islands
0 L
4 Janick Radford
Guernsey
3 W
29 Andrew Torbet
Orkney
0 L
5 Adam Dominey
Isle of Wight
3 W
28 David Sutherland
Shetland Islands
0 L
6 David Norman
Isle of Man
3 W
27 Raul Sink
Saaremaa
0 L
7 Christian Navas
Gibraltar
3 W
26 Thomas Whiteway
Isle of Man
1 L
8 Julian Jervis
Cayman Islands
3 W
25 Alexander Cleminson
Falkland Islands
0 L
9 Henry Birch
Guernsey
3 W
24 Greg Fitzgerald
Bermuda
0 L
10 Oscar Hill
Isle of Man
3 W
23 Rasmus Bäckström
Gotland
0 L
11 Adam Stanger
Orkney
3 W
22 Michael Pinggera
Gibraltar
0 L
12 Stuart Copland
Shetland Islands
0 L
21 Jake Kelly
Cayman Islands
3 W
13 Andrew Moar
Orkney
3 W
20 Wayne Clement
Falkland Islands
0 L
14 Anthony Fellowes
Bermuda
  L
19 Mark Le Conte
Guernsey
WO W
15 Scott Gautier
Jersey
3 W
18 Phil Manson
Shetland Islands
0 L
16 George Shoulder
Isle of Wight
3 W
17 Stephen Smith
Bermuda
0 L
Second Round
No. Match Result
1 Cameron Stafford
Cayman Islands
3 W
16 George Shoulder
Isle of Wight
0 L
2 Anthony Brindle
Gibraltar
3 W
15 Scott Gautier
Jersey
0 L
3 Charlie Griggs
Jersey
3 W
14 Mark Le Conte
Guernsey
0 L
4 Janick Radford
Guernsey
3 W
13 Andrew Moar
Orkney
0 L
5 Adam Dominey
Isle of Wight
1 L
12 Jake Kelly
Cayman Islands
3 W
6 David Norman
Isle of Man
3 W
11 Adam Stanger
Orkney
1 L
7 Christian Navas
Gibraltar
3 W
10 Oscar Hill
Isle of Man
2 L
8 Julian Jervis
Cayman Islands
3 W
9 Henry Birch
Guernsey
0 L
17 Stephen Smith
Bermuda
0 L
32 Anthony Harkin
Jersey
3 W
18 Phil Manson
Shetland Islands
0 L
31 James MacNaughton
Isle of Wight
3 W
19 Anthony Fellowes
Bermuda
3 W
30 Ian France
Falkland Islands
0 L
20 Wayne Clement
Falkland Islands
0 L
29 Andrew Torbet
Orkney
3 W
21 Stuart Copland
Shetland Islands
3 W
28 David Sutherland
Shetland Islands
0 L
22 Michael Pinggera
Gibraltar
3 W
27 Raul Sink
Saaremaa
0 L
23 Rasmus Bäckström
Gotland
0 L
26 Thomas Whiteway
Isle of Man
3 W
24 Greg Fitzgerald
Bermuda
2 L
25 Alexander Cleminson
Falkland Islands
3 W
Third Round
No. Match Result
1 Cameron Stafford
Cayman Islands
3 W
8 Julian Jervis
Cayman Islands
0 L
2 Anthony Brindle
Gibraltar
3 W
7 Christian Navas
Gibraltar
0 L
3 Charlie Griggs
Jersey
0 L
6 David Norman
Isle of Man
3 W
4 Janick Radford
Guernsey
3 W
5 Jake Kelly
Cayman Islands
2 L
9 Henry Birch
Guernsey
3 W
16 George Shoulder
Isle of Wight
1 L
10 Oscar Hill
Isle of Man
2 L
15 Scott Gautier
Jersey
3 W
11 Adam Stanger
Orkney
3 W
14 Mark Le Conte
Guernsey
1 L
12 Adam Dominey
Isle of Wight
3 W
13 Andrew Moar
Orkney
0 L
17 Anthony Harkin
Jersey
3 W
24 Alexander Cleminson
Falkland Islands
0 L
18 James MacNaughton
Isle of Wight
1 L
23 Thomas Whiteway
Isle of Man
3 W
19 Anthony Fellowes
Bermuda
0 L
22 Michael Pinggera
Gibraltar
3 W
20 Andrew Torbet
Orkney
3 W
21 Stuart Copland
Shetland Islands
2 L
25 Greg Fitzgerald
Bermuda
0 L
32 Stephen Smith
Bermuda
3 W
26 Rasmus Bäckström
Gotland
1 L
31 Phil Manson
Shetland Islands
3 W
27 Raul Sink
Saaremaa
3 W
30 Ian France
Falkland Islands
0 L
28 David Sutherland
Shetland Islands
3 W
29 Wayne Clement
Falkland Islands
1 L
Fourth Round
No. Match Result
1 Cameron Stafford
Cayman Islands
3 W
4 Janick Radford
Guernsey
0 L
2 Anthony Brindle
Gibraltar
2 L
3 David Norman
Isle of Man
3 W
5 Jake Kelly
Cayman Islands
1 L
8 Julian Jervis
Cayman Islands
3 W
6 Charlie Griggs
Jersey
3 W
7 Christian Navas
Gibraltar
0 L
9 Henry Birch
Guernsey
3 W
12 Adam Dominey
Isle of Wight
0 L
10 Scott Gautier
Jersey
3 W
11 Adam Stanger
Orkney
1 L
13 Andrew Moar
Orkney
1 L
16 George Shoulder
Isle of Wight
3 W
14 Mark Le Conte
Guernsey
3 W
15 Oscar Hill
Isle of Man
2 L
17 Anthony Harkin
Jersey
3 W
20 Andrew Torbet
Orkney
0 L
18 Thomas Whiteway
Isle of Man
1 L
19 Michael Pinggera
Gibraltar
3 W
21 Stuart Copland
Shetland Islands
3 W
24 Alexander Cleminson
Falkland Islands
0 L
22 Anthony Fellowes
Bermuda
3 W
23 James MacNaughton
Isle of Wight
0 L
25 Stephen Smith
Bermuda
3 W
28 David Sutherland
Shetland Islands
0 L
26 Phil Manson
Shetland Islands
3 W
27 Raul Sink
Saaremaa
0 L
29 Wayne Clement
Falkland Islands
3 W
32 Greg Fitzgerald
Bermuda
2 L
30 Ian France
Falkland Islands
0 L
31 Rasmus Bäckström
Gotland
3 W
Final Play-offs
No. Match Result
1 Cameron Stafford
Cayman Islands
3 W
2 David Norman
Isle of Man
0 L
3 Anthony Brindle
Gibraltar
0 L
4 Janick Radford
Guernsey
3 W
5 Julian Jervis
Cayman Islands
3 W
6 Charlie Griggs
Jersey
0 L
7 Christian Navas
Gibraltar
2 L
8 Jake Kelly
Cayman Islands
3 W
9 Henry Birch
Guernsey
3 W
10 Scott Gautier
Jersey
1 L
11 Adam Stanger
Orkney
2 L
12 Adam Dominey
Isle of Wight
3 W
13 George Shoulder
Isle of Wight
3 W
14 Mark Le Conte
Guernsey
0 L
15 Oscar Hill
Isle of Man
3 W
16 Andrew Moar
Orkney
0 L
17 Anthony Harkin
Jersey
3 W
18 Michael Pinggera
Gibraltar
2 L
19 Thomas Whiteway
Isle of Man
3 W
20 Andrew Torbet
Orkney
0 L
21 Stuart Copland
Shetland Islands
3 W
22 Anthony Fellowes
Bermuda
2 L
23 James MacNaughton
Isle of Wight
  W
24 Alexander Cleminson
Falkland Islands
RI L
25 Stephen Smith
Bermuda
3 W
26 Phil Manson
Shetland Islands
1 L
27 Raul Sink
Saaremaa
0 L
28 David Sutherland
Shetland Islands
3 W
29 Wayne Clement
Falkland Islands
3 W
30 Rasmus Bäckström
Gotland
1 L
31 Ian France
Falkland Islands
0 L
32 Greg Fitzgerald
Bermuda
3 W

Key:       Match Winner       Match Loser       Player won by Walkover       Player Retired Injured